Kiwanis Club Young Professionals Prostějov (YPP) byl registrován dne 16.11.2006, jeho řádná činnost začala však v roce 2007, kdy vstoupil do celosvětové rodiny klubů organizace Kiwanis International.

Popud k založení již třetího Kiwanis klubu v Prostějově vzeąel z řad členů prostějovského Kiwajunioru. Jako všechny Kiwanis kluby se zaměřuje YPP své projekty ve prospěch dětí a mládeže, stěžejní čast činnosti je zacílena na žáky a studenty základních a středních škol v Prostějově. Okrajově je činnost YPP konána ve prospěch dětí z dětských domovů na Prostějovsku.

Mezi členy naleznete studující i odborníky z mnoha oblastí - od kuchaře, přes zdravotní sestry, právníky až po IT manažery. Nejsme uzavřenou skupinou, rádi mezi námi uvítámě nové tváře, jejichž nositelé chtějí věnovat čas popsaným aktivitám ve prospěch druhých, ale také klubovému životu.

V roce 2007 získal YPP pověření pro výkon sociálně-právní ochrany dětí ve smyslu zákona 359/1999 Sb. v platném znění.

Základní informace o klubu

• Rok založení klubu: 2006 (vstup do Kiwanis International: 2007)
  • Kiwanis ID: K17501
  • Sponzorský klub: KC Aartselaar, Belgie
  • Typ klubu: smíąený
  • Zakládající prezident: Michal Straka
  • Počet zakládajících členů: 15
  • Současná velikost členské základny: 12

Naši uživatelé

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.